30draugi.lv

Mēs esam tā kā visi citi it nemaz!
Šodien liek: Leokādija, Leontīna, Lonija, Ligija

ne-darbi

Mēs esam 30draugi.lv. Mēs visi strādājam un nopietni darbojamies dažādās jomās. Brīvajos brīžos mēs radām prieku sev (lemāna, piģuru kauss, vx komandas, futbols, slepkavas, tusi). Brīvajos brīžos mēs radām prieku arī citiem...

Atsauksmes >>> šeit un šeit un šeit.



11.septembris “Plosti”, Sabile
Kā jau ierasts pēdējos gados 11.septembris tiek sagaidīts vai nu ar klusuma brīdi vai lielu blīkšķi. Mēs izvēlējamies otro variantu – uzrīkot piedzīvojumu sacīkstes (alias Piģuru kauss) studentu korporācijām. Sagatavošanās un iesildīšanās pasākumam sākās jau iepriekšējā dienā, tak šo sanāca sacensības korporeļiem un reāls 30draugu tuss 3 dienu garumā pašiem. Nu vispār laba formula.
Jāpiezīmē, ka 30draugi.lv todien bija labākā, jo bez plostos esošās kompānijas piedzīvojumu kausa sacensībām Līgatnē bija pieteikušās 3 komandas... startēja gan tikai 2 nu, bet kas par vīriem (Ūpis, Lapinens, Udzha, Smiga, Zooms) mēs apņemam Latviju. :)
Sacensībās ar nosaukumu Izklaides pasākums piedalījās 88 dalībnieki, kas bija sadalīti 3 grupās (jauktās/vīriešu, sieviešu , ģimeņu) un bija sadalījušās 22 komandās. Trases garums bija izveidojies nu tā uz km 25 + 9 uzdevumi (kuros varēja sapelnīt un arī sapelnīja milzum daudz soda minūtes – galvenais nav pārvietošanās ātrums, bet gan darbs uzdevumos), līdz ar to sanāca, ka pēdējie atgriezās tikai uz 22.00. Atškirībā no citiem mačiem šeit izstājās tikai 1 komanda. Vidēji trases izgājiena ilgums varētu būt uz stundām 5-6. Respect komandām jo trase nebija viss kāda viegla un komandas veica šo pasākumu savos tērpos (bruņurupuči – no coment).
Protams, pēc uzvarētāju paziņošanas vēl DJ UGO ar savu bumboxu un pirts ar āra džakuzi un meitenēm bikinī. Par jautrību gādāja paši un arī 30draugi.lv

Liels paldies par atbalstu šajā grūtajā brīdī: Pelmenis, Kociņš, Ana, Ruta – Dziļā sakne, Rizzaa, Gacha, Susurs, Liene, Vecene, Čirkainā, Kaspis, Tomiks, Ugo, Spekis, Pokemonsis un pārējie 30draugi .

GRIBĒJĀM KĀ LABĀK – UN SANĀCA!


21.augusts Liepāja
21. – 22. Liepājā notika 1. Latvijas luterāņu jauniešu dienas. 30draugi.lv deva savu ieguldījumu jauniešu izglītošanai radot iespēju Liepājas pludmalē pasportot. (Tā ir otra mīļākā 30draugi.lv nodarbošanās) Norises plāns jau sāk atkārtoties .. satikāmies pie stūra mājas iekrāvām inventāru (un viens otram pa seju) un slīdējām uz pilsētu , kur pēc leģendas dzimst orkāns.. Pārvietošanās notika ar nemitīgām ekipāžas maiņām.. un citām atrakcijām (puiki mācīja Anai kā ar akmeni izsist logu garām braucošām mašīnām)... Liepājā sameklējām mācītāju Rinaldu (Šī pasākuma patronu) un devāmies uz mūsu interešu studijas norises vietu.. Pludmalē mēs sapratām, ka šai pilsētā tiešām dzimst vējš un pie tam ne mazais. Līdz ar to jauniešiem gāja garām dažādi jaukumiņi, ko bija paredzēts izdarīt .. vējš visu pūta pa gaisu...
Taču bez sportošanas nepalikām: Futbola dievs Udzha noorganizēja futbolu; Ana meitenēm lika uzspēlēt maigo tautas bumbu (hmm...maigo, tas ir zinot, ka mana māsa kāju salauza spēlējot tautas bumbu un ģipsī lēkāja 3 mēnešus); Smiga fotcēja un lika vilkt virvi ūdenī .. labi, ka nebija pārāk dziļš; Pokucīts vadīja nevienam nesaprotamu jancīgu spēli; Zooms lika visiem skriet ap mietiņu 10 reizes, savās jautrajās stafetēs; Kociņš izklaidēja mazās meitenītes .. taisnojās gan , ka licis spēlēt futbolu; Utt 3stundu garumā.. Kad visi bērni bija pabiruši, tad mēs reāli palēkājām pa vilnīšiem, paēdām un lidojām mājās.. laba atpūta skaistā vietā...

Paldies visiem, kuri atbalstīja šo pasākumu: Smiga, Zooms, Ūpis, Udzha, Pokucītis, Ana, Kociņš. Ir arī šādas tādas (smukas) bildes.

GRIBĒJĀM KĀ LABĀK – UN SANĀCA!


24.jūlijs Pampāļi
Bija pienācis laiks atkal aizdoties uz Pampāļiem un sarīkot tur dzīvojošiem bērnu nama bērniem kādu prieciņu. Tādēļ visu nedzēli dzenājām rokā pāris šoferīšus, kas būtu gatavi aizvizināt mūs uz saldus rajonu.
Sestdien pulkstenis vienos arī tad visi saskrējāmies un devāmies ceļā. Vienā mašīnā ik pa brītiņam uzplaiksnīja atmiņas no iepriekšējā vakara, kad 2 saldi pārīši bija devušies peldēties. Lieki laikam piezīmēt, ka atgriezās viņi ap pulksten pieciem. Kādā ellē ratā var tik ilgi plunčāties. Taču, ja mēs zinām, ka šie paši Tullomor onkuļa sasildīti nakts vidū uz Pleskavas štrāses grieza valcerus tā, ka pat fūres taurēdamas garām brauca (labi, ka ne virsū), tad viss kļūst skaidrs. Un tā bija jāklausās daudz un dikti. Taču tas jau ir cits stāsts.
Otrā mašiņā domāju negāja sliktāk.. kombinācija Ūpis, Zooms un Liene runā pati par sevi. Pa ceļam izklaidējām sevi un viens otru kā nu mācējām. Augšminētie stāsti, dzērieni divu mēnestiņu parādīšanās mašīnas aizmugurējā logā utt. Karoče ap18.00 bijām miestā ar nosaukumu Pampāļi. Apsveicinājušie ar cienīto Aijas kundzi devāmies uz parciņu paniekoties ar striķīšiem. Uz mūsu darbošanos operatīvi noreaģēja arī vietējie kas sāka vilkties uz parciņu iedzert putnu alu. Kad viņu uzvedība kļuva pārāk uzmācīga un idiotiska nolēmām aizvākties no parciņa. Negribējās bojāt pasākumu ar nelielu roku palaišanu. (eh kā noderētu Kaspja iespaidīgais stāvs). Ar tumsas iestāšanos ieradās arī bērneļi (ap 30) un mēs viņiem pastāstījām par guļošo princesi (Ūpis), kuru bija jādodas modināt. Lai modinātu bija vajadzīgs zināt buram vārdus (Kur tu teci, kur tu teci, gailīti manu..), kurus varēja sadabūt no meža gariņiem. Tā nu viņi soļoja pa mežu ar lāpām rokās, veicot visdažādākos uzdevumus.
Bērniem bija riktīgi labi un acīs mirdzēja prieks. Pēc trasītes ieēdām desiņas un ielietojām tēju. Un pats galvenais , kad bijām beiguši nakts sarunas un devāmies pie miera Leons teica sakrālu frāzi..-Aldi, Andri, Lauri sargiet dibenus...

Paldies visiem, kuri atbalstīja šo pasākumu: Vecenei, Lienei, Benitai, Ūpim, Zoomam, Pokemonam.

GRIBĒJĀM KĀ LABĀK – UN SANĀCA!


16. maijs, Bundberga
Budbergas sv.Pāvila ev.lut.draudzes svētdienas skolas un Rīgas Vecās sv.Ģertrūdes ev.lut.draudzes svētdienas skolas sadraudzības diena.
Pasākums, kas noteikti ieies 30draugu.lv vēsturē, labākajā tā nozīmē. Šis mūsu rīkojums atšķīrās no citiem ar kuplo draugu pulku, kurš jau sāka pietuvināties mītiskajam skaitam 30. Par iespēju rīkot šo mazo prieka dienu jaukajiem cilvēkiem mums jāpasakās cien. Strūģa kungam, kurš mūs jau sāka aizrunāt kaut kur ap gadu miju (oh kas par pieprasījumu pēc mums, meitenes pasteidzieties... mūs izķer).
Laicīgi izlidojuši no Rīgas mēs vēl laicīgāk ieradāmies Bundbergas parkā, kas ievērojams ar to, ka šeit ir pabijuši visi Latvijas prezidenti un Vairiņa pat ir iedēstījuši mazus ozoliņus (lielāki tie diez vai izaugs). Nu, kamēr sportiskie jaunieši iekārtoja uzdevumus, tikmēr pārējie ieturēja vieglas brokastis trīs stundu garumā, pēc kurām visiem kļuva miegains prāts.
Taču uz pasākuma atklāšanu visi bija žirgti un mundri kā nu viņi to māk. Tālāk jau viss bija, kā saka - ģelo tjehnjiki. Pēc vārdiem mutē mums nav jālien, smaids uz sejas un galvenais lai visiem ir jautri, respektīvi, viss tā kā vienmēr. Līdz pasākuma beigām mumsīm jau bija gandrīz dubultojušies.
Pēc pasākuma vēl ieguvēm iespēju iemalkot... skābeņu zupu un tad arī patīkami saguruši (mazie razbainieki atņem anormāli daudz enerģijas) veicām rallijreidu Rīgas virzienā.

Paldies visiem, kuri no mūsu vidus atbalstīja un piedalījās šai pasākumā: Pokemons, Ana, Ruta, Pelmenis, Smiga, Mati, Tomiks, Dace, Kaspis, Kaspja līgava, Zoom, Liene.

Ir bildes un zināmi spriedumi no barikāžu otras puses.

GRIBĒJĀM KĀ LABĀK – UN SANĀCA!


10.maijs, Saulkrasti.
10. maijā Saulkrastu pludmalē un kāpu zonā notika makten nozīmīgs pasākums. To esot atbalstījis pat integrācijas birojs. Taču nozīmi šis pasākums ieguva tikai ar to, ka tas notika ar 30draugi.lv atbalstu (piedalījās arī grupējums "A3 un baltā kaza").
Projekta pilnais nosaukums ir – Piecu Latvijas tautību skolu sadarbības projekts. Piedalījās latviešu, krievu, igauņu, lietuviešu un poļu skolas ar savām komandām (diemžēl, dēļ mums nezināmiem iemesliem, ebreju skola atteicās no līdzdalības).
Pamatā visu pasākumu organizēja "Ādažu brīvā Valdorfa skola" tur bija nacionālās darbnīcas, dažādi uzdevumi un izklaides. Pasākuma sadaļa, ko tieši, nodrošinājām mēs (nu tipa mēs) saucās - Taka "zaļais nags". Trasīte bērniem 1,5 stundas garumā ar dažādiem uzdevumiem, kuru laikā viņi bija sajaukti pa rasēm un bija spiesti sazināties dajebkādākādāmāk valodā. Mēs viņiem likām rāpot pa tiltu, rakt ar savām mazajām rociņām lādi ārā no piekrastes smiltīm. Vēl bija akla maldīšanās un radioaktīvas teritorijas, laivas un virves. Un, protams, mīļā spēlīte – aizej tur nezin kur, atnes to nezin ko. Tā nu mēs viņus integrējām. Bija labs! Nu ja un tad vēl visi saņēma Alekša veidotos apliecinājumus par dalību šajā pasākumā.

Paldies visiem atbalstītājiem no mūsu vidus: Alex, Vecene, Čirkainā, Zoom, Napalms, Kristaps, Elīna, Krista.

GRIBĒJĀM KĀ LABĀK – UN SANĀCA!