30draugi.lv

Mēs esam tā kā visi citi it nemaz!
Šodien liek: Baņuta, Žermēna, Vilija, Vits

Velo

Čau dārgie velo mīļi beidzot es (Kaspis) un kopš 2009.gada es (Udža) saņēmos kādus pāris vārdu uzrakstīt. Nav jau nekāds noslēpums, ka kādu laiku, kāds aktīvistu bariņš, pedāļus min. Varētu šos cilvēkus iedalīt divās grupās - tūristos un sportistos. Sportisti - tie, kas mēģina kaut ko pierādīt sev kādas sporta sacensībās. Tūristi - mēģina sevi parādīt Vecrīgā un dažādos citos pasākumos.
Katrā ziņā šis abas nodarbes nap peļamas un pat ļoti veselīgas ne tikai sev bet arī apkārt mītošajiem organiskas izcelsmes būtnēm.
Nu tad varētu tādu kā mazu ieskatu uztaisīt ko tad mēs esam sadarījuši pa tiem sporta pasākumiem. Negribas sameloties, man šķiet, ka šogad būs ceturtais velo sporta gads.
2010

06.05.2010
Sveiciens visiem velomīļiem,

Līdz ar pirmo SEB MTB maratona posmu laikam varam uzskatīt ka nu jau visi ir atklājuši Velo sezonu. Tad nu ņemšos nedaudz pastāstīt kā tad mums īsti ir gājis pirmajā posmā.
Tāpat kā pagājušajā sezonā arī šogad būšu laikam vienīgais mūsu blices pārstāvis Maratona distancē (jebšu tā sauktajā sporta klasē).
Tā kā pagājušajā gadā diezgan daudz trenējos un braukāju kopā ar “sportistiem” tad biju apzinājis savas vājākās vietas un pa ziemu labi tika pastrādāts svaru zālē. Tiesa gan dēļ ilgās ziemas uz riteņa ārā gan bija sanācis noripināt tikai apmērām 600 km vieglā režīmā.
Bet nu tā kā es par savu pirmo nopietno startu esmu sev nospraudis 30. maijā notiekošo Tartu velomaratonu (130 km) – tad par to daudz nebēdāju un pret pirmo SEB maratona posmu attiecos kā pret labu treniņu.
Pāris dienas pirms sacensībām nācās secināt ka jaunā ķēde ar veco kaseti (zobratiem) neparko nevēlas sastrādāties, tādēļ dienu pirms sacensībām tika strauji sameklēta jauna kasete un iepriekšējā vakarā viņa arī tika uzmontēta.
Sacensību rīts neko jauku nesolīja. Pa nakti bija nogāzis pamatīgs lietus, vējš auksts, temperatūra noslīdējusi krietni zem +10 grādiem. Bet nu vīri tak neraud – viņi tupa močī līdz atsaldējumiem.
Sev par mērķi biju nostādījis finišēt 125niekā (gan katrā posmā, gan kopvērtējumā).
Trase nekādus pārsteigumus nebija sagādājusi un bija tāda pati kā parasti. Arī dubļi bija mazāk kā bija gaidīts. Tiesa gan aukstums tāds, ka es personīgi kāju pirkstus pirmos 25 km vispār nejutu, un tikai atgriežoties Cēsīs pēc pirmās cilpas izbraukšanas sajutu nedaudz asiņu ieplūstam kāju pirkstos. Dēļ palielā vēja braukšana vienatnē galīgi nebija ieteicama un visi vairāk vai mazāk bija sakārtojušies smukās pačkās – es tai skaitā. Tiesa gan jau pēc pāris pirmajiem kalniem no divām pačkām izkritu, jo pie slodzes pārslēgi nestrādāja precīzi un ķēdi meta nost arī no jaunās kasetes. Kamēr tiku skaidrībā ar kādiem pārnesumiem man iet uz priekšu bet ar kādiem ne, biju jau palicis vienatnē ar vēju. Kad tuvojoties Cēsīm atskatījos atpakaļ ieraudzīju, ka aiz manis minās vesels bars ar ļoti apmierinātiem riteņbraucējiem, kuri pat nedomā nākt priekšā un strādāt. Latvieši.
Kādus 20. km pirms finiša pēkšņi palika riktīgi smagi braukt. Kājas mīkstas, ātrums pazudis, uz priekšu neiet. Bet arī no pačkas neviens īpaši neraujās uz priekšu un visi samazinājuši ātrumu turpina sēdēt aiz manis. Latvieši. Radās aizdomas ka kaut kas tomēr nav tīrs – nometu malā un sāku meklēt vainu ričukā. Kā tad – kārtīgs sprungulis ierauts starp bremžu disku un dakšu, kā rezultātā varētu teikt ka kādu gabalu esmu mocījies ar nobremzētu ratu. Kamēr izmakarēju sprunguli ārā tikmēr mana pačka jau bija tālu prom. Nu neko – vienatnē atsāku grupu ķert. Un tuvojoties finišam ievēroju dažus atpalicējus no manas pačkas kuri bija atkrituši – tas man kā sunim kauls, sāku šamos lasīt kopā. Līdz asfaltam (~5 km pirms Valmieras) pārīti jau biju saķēris un uz asfalta arī aizbraucu no viņiem prom. Pēc finiša tikai ievēroju, es mainot kaseti esmu ekscentru pakaļējam ratam ielicis kā lohs, kā rezultātā arī man pie slodzes ķēdi “meta pāri” un pakaļējais rats visu distance bija strīķējies gar bremzēm. Nu riktīgs LOHS. Toties varu būt priecīgs, ka rats man distancē nebija izkritis. Pēc savām sajūtām finišā varētu teikt ka esmu nobraucis labi, bet sasniegtā vieta gan mani neapmierina – tikai 173.


Kā tad ir gājis mūsu pārējiem tautas klases censoņiem?

Sandis”
“Nobraucu, pietiekoši normāli. Gandrīz par pusstundu uzlabojot savu pagājušā gada rezultātu. ? Pozitīvais – esmu finišējis zem 2 stundām, un vidējais ātrums ir virs 20 (odometrs gan rādīja 2:01:00!!!). tie bija mani iekšējiem mazie uzstādījumi. Gonkā varēju tikai ripināties un ar mega aktivitāti neizcēlos, jo vēl Cēsīs nebija pārliecības, ka vispār tikšu uz Valmieru. Fiziskais – vēl tālu no optimālā.. jāturpina trenēties – skriet un braukt. Iekšēji jātiek pāri iespējamiem kritieniem - redzēju kā pāris džeki priekšā lidoja, galīgi neiepriecināja tie skati. BET Valmieras kalnā varēju uzbraukt brīvi un bez liela saguruma, tātad distancē biju slinkojis.
Distancē pazaudēju kārtējo dzēriena pudeli.. Labi, ka bija gandrīz jau izdzerta.. “

Andris:
“No rīta gan dūša sašļuka - temperatūra braucot uz pasākumu no +10 noslīdēja līdz +4 grādi, likās ka drīz sāks snigt...
Uz tik aukstu braucienu nebiju gatavojies, tāpēc pēdas nosala kārtīgi. Pēc brauciena beigām bija jāmācās staigāt uz bluķiem :)
Pats brauciens bija tā neko. Par cik startēju no 4. koridora, tad šoreiz braukt varēja diezgan brīvi un konkurenti netraucēja, izņemot tos dažus šauros kalniņus un dubļu vannas. Prieku radīja "kamikadzes", kas centās apdzīt visnepiemērotākajās vietās. Viņi parasti tur arī palika :)
Fiziskais jau ir tāds kā ir, centos to vēl kārtīgi pabojāt iepriekšējo nedēļu pavadot Itālijā. Uz beigām pietrūkās motivācija, kas tālāk nedaudz atspoguļojās rezultātā.
Turpinām strādāt pie motivācijas!””

Gatis
“Neskatoties uz to ka laiciņš bija sagadījies tāds pavēsāks, brauciens izdevās diezgan labs, pat 20 km jutos kā tikko uzkāpis uz velosipēda. Bet tad nāca posma pirmspēdējā taisne kur man dažu nejēgu dēļ nācās iepazīties ar ceļa segumu, tas bija diezgan sāpīgi. Šodien tik riktīgi sāku just ar kuru galu piezemējos. :) Turpinām strādāt pie sportiskās formas, lai nākamajos posmos sanāktu labāks galarezultāts.”

Kaspis
“Gonka visā visumā aizritēja jestri. Atradu labu grenadieri kas mani vilka. Cepuri nost viņam - čalim 52 dzimšanas gads. Tā nu es ar viņa palīdzību raiti virzījos finiša virzienā.
34 km mani piemeklēja tehniska ķibele .....te nu sākās jautrākais. Es saprotu kā izlauž spieķus, pārrauj ķēdi, pārdur ratu, bet man "Bļe" (atvainojos) nolūzt beņķis. Tā nu es lēnu garu atlikušos kilometrus pus-sēdus pus-stāvus spēcīgi pieturoties pie stūres lai mana skaistā pakaļa neatsistos pret aizmugurējo ratu finišēju. Pa ceļam redzēju kā Lapinens man pasteidzas garām pie slimnīcas.
Šodien apskatījos rezultātus mans vilcējs finišējis 145 vietas augstāk.
Secinājums.... uzvar tas kas rūpīgāk sagatavojis savu tehniku :)”

Braucējs Kārlis Udrass Andris Lapiņš Kaspars Purmalis Artis Dobulis Sandis Zuzāns Gatis Lapiņš Jānis Purmalis
Distance 68 km 42 km 42 km 42 km 42 km 42 km 42 km
Vieta 173 375 397 452 731 758 19
Laiks 2:55:33 1:42:40 1:43:25 1:45:31 1:56:48 1:57:25 1:20:45
Punkti 711 755 749 734 663 660 960
Vid. ātrums 22.2 24.5 24.3 23.8 21.5 21.4 31.2
Dalībnieki 210 1634 1634 1634 1634 1634 1634


2009

03.10.2009
Nu ko draugi – rādās ka velo sezonu arī būsim noslēguši.
Vienības brauciens
Šeit biju sev par mērķi uzstādījis tautas klases šosejas braucienā iekļūt labāko divdesmitniekā un veiksmes gadījumā varbūt mēģināt kopā ar kādu citu kolēģi pirms finiša aizbēgt no grupas. Diemžēl realitātē sanāca tā ka es netikai nekur neaizbēgu, bet vēl arī diezgan neveiksmīgi paliku otrajā grupā un finišēju tikai 51 (kopumā tautas klasē šosejas braucienā šogad piedalījās 2580 dalībnieki).
Savukārt MTB klasē Sandis izcīnīja 307 vietu, bet “neveiksminieks” Kaspis palika tikai 625. Šoreiz tam par iemeslu nebija tas, ka Kaspim nesen bija veikta ceļgala operācija, bet gan sadurta riepa. (MTB braucienā piedalījās 682 braucējis).
SEB Maratona 6. noslēdzošais posms Smiltenē
Smiltene mūs šoreiz sagaidīja ar diezgan drēgnu laiku un visu rītu smidzināja lietus. Trases izveidē smiltenieši kā vienmēr bija pacentušies godam – Pilnīgi noteikti ka smagākā un tehniskākā trase šogad SEBos. Tā kā aptuveni pusotru mēnesi uz ričuka nebiju kāpis un nopietni trenējies, tad galīgi nebiju formā un nekādus labos rezultātus sasniegt neplānoju. Bet to, ka būs tik grūti, arī nebiju gaidījis. Pirmajā aplī gan pamanījos nomaukties mežā, gan arī sapratu, ka mani spēki šoreiz ir krietni par vājiem un esmu jau kaut kur ļoti atpalicis no pārējiem, tādējādi nolēmu izstāties. Nezinu vai diemžēl vai par laimi, neilgi pirms pirmā apļa beigām mani noķēra vēl divi vīri (tātad es nebiju pēdējais J ) kuri pierunāja, ka nav ko stāties ārā – laižam tik lēnā trenniņrežīmā arī otro apli. Kamēr mēs tā lēnām ripinājām tikmēr trasē jau bija palaista tautas klase un mēs mežā ieskrējām tieši visai tai tautas masai astē. Šādu braukšanu vēl nebiju redzējis – tagad zinu kādēļ Linda mūs visus sauc par zvēriem. Tautas klases astes gals pie katras peļķes apstājas, nokāpj no riteņiem un smuki rindiņā stumj riteņus apkārt peļķēm. Un tā pie katras peļķes, kuras mežā ir ļoti daudz. Nemaz nerunājot par kalniņiem mežā, vai masveida stāšanos dzirdināšanas un ēdināšanas punktos. Ja mēs parasti garāmbraucot ātrumā paķeram tikai kādu pusbanānu vai ūdens glāzi tad šeit cilvēki mierīgi apstājas uzēd cepumus, maizīti, augļus.
Karoč visa šitā vājuma un cirka rezultātā finišēju 157 no 161 viena dalībnieka. Izrādās ka neesmu bijis pēdējais, bet līderim gan esmu zaudējis gandrīz divas stundas – pazorna ļoti. Principā šīs ir mans visu laiku visliktākais rezultāts.
Ja skatāmies kopvērtējumu tad savā pirmajā sezonā sporta klasē esmu izcīnījis 182 vietu no 380 sportā startējušiem dalībniekiem.
Tautas klasē šoreiz nestartēja Viesturs, toties atguvies pēc avārijas bija Lapiņš un pat jāsaka ka nostartēja ļoti labi.
Neesmu īpaši ar pārējiem biedriem vēl runājis kā viņiem ir klājies smagajos smiltenes mežos bet rezultāti ir sekojoši:
42. Jānis Purmalis
268. Kaspars Purmalis
293. Andris Lapiņš
556. Gatis Lapiņš

Komandu vērtējumā mūsu komanda šoreiz ierindojās 28. vietā, bet sezonas kopvērtējumā gan palikām tikai 40ie.

Savukārt individuālajā sezonas kopvērtējumā tautas klasē mūsu rezultāti ir šādi:
46. Jānis Purmalis
278. Andris Lapiņš
354. Kaspars Purmalis
386. Viesturs Bērziņš
849. Gatis Lapiņš
921. Sandis Zuzāns
1082. Liene Bērziņa
1380. Linda Udrasa
2202. Raimonds Peļņa
Kopumā tautas klasē šogad ir piedalījušies 2475 dalībnieki.


01.09.2009
Ir pagājis kārtējais SEB velomaratona posms un jāsaka, ka no komandas viedokļa šis bija nu ļoti neveiksmīgs posms.
Visas nelaimes sākās jau piektdienas pēcpusdienā, kad kāds ļoti sena gadagājuma vīrietis smiltenes apriņķī nebija pamanījis Lapiņu, kurš ar velosipēdu bija devies treniņā pirms sacensībā. Visa tā rezultātā Lapiņam sezona ir jau beigusies. Paldies Dievam, ka gūtās traumas nav dzīvībai bīstamas, un kā dzirdēts tad arī šuves jau dakteri esot Andrim izņēmuši.
Vecais turies – komanda un pārējie draugi ir ar tevi!
Nākamā štelle bija – tāda ka finišā tā arī nesagaidījām pārliecinošo komandas līderi Purmali Jāni. Divi prokoli (caurumi, sadūrimi – riteņbraucēju žargons) distancē un gandrīz pēdējā vieta.
Arī Kasparam nācās šo posmu izlaist, jo par sevi lika manīt vecās traumas un dēļ tām atkal jāguļās zem daktera skalpeļa. Vai redzēsim Kaspi vēl šomēnes trasē? Nu dakteri noteikti teiktu Nē. Bet zinot Kaspi – šams jau pat ar kruķiem ir gatavs kāpt uz riteņa un braukt.
Bet nu par tiem kas nobrauca maratonu un nedaudz par trasi. Trase kā jau Ērgļos ierasts gāja ļoti daudz pa grantenēm. Un līdz ar to arī caur milzīgiem putekļu mākoņiem. Tautas un sporta klases trases šoreiz pilnībā pārklājās – vienīgi tautas klasei bija jāveic 1 aplis, bet sporta klasei 2.
Pašam šoreiz gāja ļoti smagi. Pirmo apli spēju nobraukt diezgan labā tempā, bet jau otrā apļa sākumā uznāca baigais plīsiens. Vēl jo projām nesaprotu vai tās bija smadzenes vai kājās, kuras negribēja braukt otro apli. Bet varbūt abas divas. Rezultātā otro apli jau braucu nevis uzrādītu rezultātu, bet lai vispār tiktu līdz finišam. Tas arī redzams rezultātos – otro apli es veicu par veselām deviņām minūtēm lēnāk kā pirmo.
Tomēr vakarā ielūkojoties rezultātu tabulā nākas secināt, ka patiesībā, lai arī nedaudz bet savus rādītājus salīdzinot ar iepriekšējiem posmiem tomēr esmu uzlabojis. Tātad pierādījās vecā labā patiesība, par kuru trasē nekad nedrīkst aizmirst - Konkurentam ir tieši tik pat grūti kā tev. VISS SĀKAS GALVĀ!!!!!!!!!!!!!!
Kopumā esmu nofinišējis 147 vietā, bet kopvērtējumā pacēlies jau uz 206 vietu.

Pārējiem tautas klasē startējušiem biedriem rezultāti bija sekojoši:
263. Viesturs Bērziņš
835. Gatis Lapiņš
1161. Linda Zariņa
1205. Jānis Purmalis
Bet komanda dēļ visām mūsu ķibelēm un neveiksmēm posmā finišēja tikai 68. vietā, kopvērtējumā nokrītot uz 43. vietu.
Tagad tiekamies 6. septembrī vienības braucienā un tad jau klāt būs arī sezonas noslēguma posms Smiltenē!


27.07.2009
Pastāstīšu Jums mani mazie riteņbraukšanas fani, kā tad mums īsti ir gājis 4. SEB maratona posmā Tukumā.
Nolēmām ar Kaspi nedēļas vidū treniņu Rīgas apkārtnē aizvietot ar Treniņu Tukuma trasē. Visu dienu bija interesants laiks. Brīžiem negaiss, bet brīžiem saulīte. Jo vairāk tuvojās darba dienas beigas, jo interesantāki kļuva laika apstākļi. Bet tas jau mūs sabiedēt nevarēja itin nemaz. Paceļam uz Tukumu uznāca tāds smuks gāzējs! Nu Tāds kārtīgais. Uzzinājām arī, ka pirms neilga laiciņa ir Tukumā tikai beidzies tāds nu kārtīgais negaiss un tur viss pludojot. Nekas aizbraucām, pa lietu salikām ričukus, saģērbāmies, un devāmies trasē. Trases karti es, protams, aizmirsu darbā. Tiklīdz bijām aizbraukuši trasē tā arī lietus beidzās un atsāka līt tikai pēc tad, kad bijām treniņu beiguši. Trase bija viscaur slapja. Grantenes tā izmirkušas, ka visu laiku viegli grimst iekšā un braukšana smaga ļoti. Vienā meža ceļā pēkšņi iestigām dubļos – tā konkrēti līdz asītēm. Ceļš izrādās ir izmircis vairāk kā mums likās. Trase nomarķēta nenormāli sūdīgi bija un vairākās vietās nācās maldīties un meklēt īstos ceļus.
Jāsaka gan ka Japiņa kungs laikam iepriekšējā dzīvē ir bijis dikti svēts, jo savādāk es nespēju izskaidrot to, ka jau atkal viņa sacensībās pēkšņi pazūd lietainais laiks un sāk spīdēt saule. Sacensību dienā trase bija jau paguvusi nedaudz apžūt un visas tās daudzās grantenes, kuras veidoja ap 70% no trases kopējā seguma jau bija diezgan pasausas un ātras.
Par rezultātiem – pats atkal startēju sporta klasē un šoreiz ieņēmu 155. vietu. Viss kārtībā – Pēdējais atkal nebiju (kopā 187 dalībnieki), Tautas klases līderi mani nenoķēra, un sev uzstādītajā kontrollaikā nofinišēju. Arī punktus savācu vairāk nekā iepriekšējā posmā. Milzkalna pievarēšana (2x) – gan no manis paņēma ļoti daudz spēkus, un nācās secināt, ka sporta želejas esmu paņēmis līdz krietni par maz. Sacensību kopvērtējumā ar tikai diviem nobrauktiem posmiem sporta klasē esmu pacēlies 227 vietu.
Savukārt īsākajā tautas klasē mūsu censoņiem bija sekojoši rezultāti:
27. Jānis Purmalis (respect joprojām) (kopvērtējumā – 31)
264. Kaspars Purmalis (ievērtējiet atstarpi J ) (kopvērtējumā – 279)
289. Andris Lapiņš (Lapiņš sāk zaudēt vicelīdera godu komandā?) (kopvērtējumā – 190)
314. Viesturs Bērziņš (kopvērtējumā – 304)
719. Sandis Zuzāns (kopvērtējumā – 631)
723. Gatis Lapiņš (Sandi – vai sajūti karstu elpu pakausī?) (kopvērtējumā – 617)
1105. Liene Bērziņa (apbrīnojama stabilitāte J ) (kopvērtējumā – 774)
1258. Linda Zariņa (klīst baumas, ka Linda esot beigusi profesionālā riteņbraucēja karjeru un turpmāk braukšot tikai sava prieka pēc. Ļoti žēl, ka Linda vairs necīnīsies par medaļām :) (redakcijas piezīme: gaidāms ģimenes pieaugums vai? :-D)) (kopvērtējumā 1496)


Nākamais posms jau 9. augustā Ērgļos. Vai beidzot mums var atbraukt līdzi autobuss pārpildīts ar spidzošiem faniem vai nē????


06.07.2009
Labrīt mani mazie pedāļu minēji!Turpināšu, ka Jūs informēt kā mums ir gājis pēdējā SEB MTB maratona posmā.

Vispirms jau pāris vārdi par trasi. Organizatori šoreiz tiešām bija pacentušies – un trase bija interesanta ļoti – bija gan fiziski grūti posmi, gan tehniski ļoti posmi. Bija gan dubļaini nobraucieni, gan smilšaini nobraucieni, gan nelieli ļoti stāvi kalni, gan gari stāvi kalni, gan gari nelieli kāpumi, gan grantenes kur atvilkt, gan saknes. Vienvārdsakot trasē bija iekļauts viss dabas jaukums, ko cēsu pusē var atrast. To ka trase būs killers sapratu jau nedēļu iepriekš, kad biju devies uz Cēsīm treniņā.

Tātad kā jau biju nolēmis pats šinī posmā sāku startēt sporta distancē (64km) un 224. dalībnieku konkurencē izcīnīju 186 vietu. It kā jau nekas mega izcils neizskatās, tomēr pašam šķiet ka debija sporta distancē bija OK. Sev nostādītos trīs mērķus izpildīju:
1. Pēdējais nebiju.
2. Finišēju zem trim stundām.
3. Tautas klases līderi mani nenoķēra.
Nākamajā posmā vajadzētu mēģināt jau iebraukt starp labākajiem 150 braucējiem. Kopvērtējumā nobraucot vienu posmu patreiz atrodos 303. vietā.

Toties pārējā komanda turpināja startēt tautas klases distancē (~40 km). Atšķirībā no sporta klases kurai mežā interesantākie un fiziski smagākie posmi bija jābrauc 2x – tautas klase šeit brauca tikai vienu apli. Un 1326 dalībnieku konkurencē mūsējo rezultāti bija sekojoši:
51. Jānis Purmalis (kopvērtējumā 44)
270. Andris Lapiņš (kopvērtējumā 192)
324. Kaspars Purmalis (kopvērtējumā 335)
382. Viesturs Bērziņš (kopvērtējumā 356)
698. Sandis Zuzāns (kopvērtējumā 735)
915. Gatis Lapiņš (kopvērtējumā 720)
1098. Liene Bērziņa (kopvērtējumā 832)
Lielāki vai mazāki kāpumi kopvērtējumā ir visiem. Kāds ir pakāpies pa vienu vietu, kāds pa 200 bet cīnās visi.

Savukārt komandu vērtējumā mūsu komanda ir izcīnījusi 31. vietu posmā, kopvērtējumā vēl, jo projām saglabājot mums tik ļoti piestāvošo 30. vietu.

Un tagad tiekamies, ka atkal visi 12.07.2009. Tukumā – 4. SEB maratona posmā.


12.06.2009
Tā tā. Atkal mazs laiciņš ir pagājis.

Esam visi nobraukuši otro posmu Siguldā. Sigulda mūs pārsteidza šogad ar jaunu un interesantu trasi. Vēl Sigulda mūs kā katru gadu pārsteidza ar milzīgu daudzumu braucēju, kuri pārzinot vietējās meža takas, atrada īsākus ceļus kā nokļūt līdz finišam. Nu kā gan savādāk var gadīties ka vienu un to pašu braucēju tu apdzen trīs reizes, bet viņš tev garām nepabrauc ne reizi. Šeit japiņa kungam kārtējo reizi vajadzētu padomāt par Starpfinišu kontroli trases tālākajos punktos.
Kopumā piedalījās tautas distancē 1486 dalībnieki un mūsu rezultāti bija sekojoši:
37. Jānis Purmalis (kopvērtējumā 45)
287. Andris Lapiņš (kopvērtējumā 195)
348. Kaspars Purmalis (kopvērtējumā 419)
446. Viesturs Bērziņš (kopvērtējumā 421)
512. Kārlis Udrass (kopvērtējumā 427)
907. Sandis Zuzāns (kopvērtējumā 948)
913. Gatis Lapiņš (kopvērtējumā 852)
1115. Liene Bērziņa (kopvērtējumā 1022)
Savukārt Linda šoreiz bija izlēmusi startēt Veselības braucienā.
Komandu vērtējumā izcīnījām 33. vietu (kopvērtējumā saglabājot 30 vietu)

Es pats savukārt pa šo laiku paguvu piedalīties vēl divās šosejas sacensībās. Tartu Maratonā 126. km distancē startējot no pēdējās rindas ~1700 dalībnieku konkurencē aizcīnījos līdz 706 vietai. Atsauksmes par Igauņu sacensībām tikai tās labākās. Milzīgas dalībnieku masas, katrā ciematiņā, kuram iet cauri trase atbalstītāju pūļi, autovadītāji kultūra augsta – automašīnas visas apstājas ceļa malā un turpina kustību tikai tad, kad visi dalībnieki ir pabraukuši garām.
Savukārt Rīgas velomaratonā 75 km distancē dalībnieku skaits bija krietni mazāks ~800. Startēju no pirmā starta koridora kopā ar profiem. Lielāko distances daļu turējos pirmajā līderu grupā. Tomēr Līderu uzlikto ātro un saraustīto tempu neizturēju un vienā brīdī no grupas nedaudz atpaliku. Divatā kopā ar vēlvienu tādu pašu nelaimes putnu mēģinājām grupu noķert tomēr ātri sapratām ka pretvējā to izdarīt nav mūsu spēkos. Pēc kādiem 20 km mūs noķēra jau otrā lielā braucēju grupa ar kuru kopā sākās dzīšanās pakaļ līderiem. Tomēr ~ 10 km pirms finiša pamanījos trasē sadurt riepu (ceturto reizi jau šosezon), un kamēr nomainīju tikmēr arī nākamā grupa jau bija gabalā. Tā nu vienatnē nofinišēju un cerētā vieta pirmajā simtniekā izpalika - tikai 301. Savukārt Lindai bija savs personīgais gregars Kaspis (braucējs kurš strādā nevis priekš sava personīgā rezultāta, bet priekš komandas līdera), ar kura palīdzību viņa finišēja 561 vietā.

Bet jau pēc nedēļas tiekamies atkal visi Cēsīs SEB Maratona 3. posmā, kur man pašam ir doma izmēģināt spēkus garākajā sporta distancē.


20.05.2009
Nu ko draugi – velosezona 2009. ir sākusies.
Tā kā valstī iestājās krīze – tad visi finansisti ar, ko bija runāts par komandas atbalstīšanu šinī sezonā mums pateica nē. Tādējādi komandai šogad nepievienojās vairāki spēcīgi braucēji ar, kuru atbalstu bijām cerējuši izcīnīt augstas vietas komandu vērtējumā. Toties priecē, ka uz riteņa sacensībās mēs redzam arvien vairāk draugus (welkam – Sandis un Raimonds). Klīst baumas, ka līdzīgi kā Lens Armstrongs – arī Ansis Liepiņš varētu atgriezties lielajā riteņbraukšanas sportā. Kas zin, ja tā izrādīsies taisnība, varbūt mēs Kociņu atkal ieraudzīsim virsotnē – Siguldas kalna virsotnē.
Sezonai pa ziemu gatavojāmies vairāk vai mazāk individuāli – Kurš uz velotrennažiera, kurš svaru zālē, kurš uz slēpēm... Nedēļu pirms sezonas atklāšanas ar Kaspi devāmies uz ausgtrozes trenniņbāzi un nodevāmies vienai nedēļai aktīvai treniņnometnei, lai pabeigtu gatavošanās ciklu.

1. SEB Maratona posms: Cēsis – Valmiera
Sacensība mūs kā vienmēr Cēsu posmā sagaidīja ar jauku un saulainu laiku. Trase bija visa nožuvusi ar minimālu dubli vienā vietā tik. Trase ātra – un puteklis liels. Bija interesanti.
Komanda “30draugi-veloveikals.lv” ierindojās godpilnajā 30 vietā 78 komandu konkurencē.
No 1507 dalībniekiem 30draugi-veloveikals.lv braucēji uzrādīja sekojošus individuālos rezultātus:
63. vieta - Jānis Purmalis (monstrs – domāju, ka visas iespējas sezonas laikā mums ir Jāni arī ieraudzīt uz pjedestāla)
154. vieta – Andris Lapiņš (Lapiņš kā vienmēr sezonas sākumā ir spēcīgs)
395. vieta – Kārlis Udrass (kautkas nogāja greizi un galīgi nesanāca kā plānots. Ja distances pirmo trešdaļu es vienkārši lidoju, tad uznāca plīsiens un atkritu par kādām 200 vietām. Nez vai pie vainas ir savu spēju pārvērtēšana trases sākumā, vai trenniņometne bija par vēlu, vai galvā kautkas nebija riktīgi, bet nu nobraucu ļoti sūdīgi.)
468. vieta – Viesturs Bērziņš (Vieča visu ziemu sačkoja un netrennējās, līdz ar to atkrita no pagājušajā gadā izcīnītās vietas pirmā simtnieka apriņķī uz 468. Bet nu patreiz Vieča cītīgi ir atsācis trenēties un domājams ka nākamjos posmos krietni vien pacelsies)
599. vieta – Kaspars Purmalis (Kaspis visu pagājušo sezonu nestartēja bet nodarbojās ar veselības savešanu kārtībā, kā rezultātā viņam nācās startēt no pašām beigām. Tā rezultātā Kaspis nevis sacentās, bet izbaudīja braucienu, nepārtraukti apdzenot dažnedažādākos riteņbraukšanas entuziastus no pūļa beigu gala)
1081. vieta – Gatis Lapiņš (Andri, davai trennē bračku, lai iebrauktu nākamajā posmā pirmajā tūkstotī!!!!)
1115. vieta – Liene Bērziņa
1317. vieta – Sandis Zuzāns (Nebūtu es Sandim noregulējis bremzes viņš noteikti ka būtu nobraucis vēl ātrāk. Bet Lindu Sandis ir apdzinis – nākamajā posmā jāmēģina noķert Lieni)
1367. vieta Linda Zariņa (Raimonds ir apdzīts. Jāmēģina noķert Sandi)
1379. vieta Raimonds Peļņa (Tas tev Raimi nav skriet vieglatlētikā. Cerams, ka redzēsim tevi vēl kādā jestrā velo gonkā šosezon).

Tuvākie mūsu plāni:
24.05.2009. Tiekamies SEB maratona otrajā posmā. Šogad būšot izveidota pilnīgi jauna trase.
31.05.2009. Es (un varbūt arī Kaspis) aizšausim uz Tartu piedalīties vienā no lielākajām Igauņu šosejas velogonkām – 133 km distancē. Atbalstītāji droši var braukt līdzi un atbalstīt.
07.06.2009. Startējam visi Rīgas velomaratonā (šoseja).


2008

12.09.2008
Ir aizvadītas vairākas sacensības ar mainīgiem rezultātiem. Un ir pienācis laiks savilkt galus par šo sezonu. Sezona aizvadīta godam komandu kopvērtējumā palikām 28.vietā - 30draugi-veloveikals.lv. Nākamgad būs noteikti labāk jo komandu papildinās jauni kadri, kas ir spēcīgāki, uz kuru rēķina, cerams, piesaistīt kādu komandas mecenātu, dzīvosim redzēsim.
Ja īsumā par pēdējām sacensībām, tad tās bija trīs, 5. un 6. posms SEB maratons un 18.Latvijas riteņbraucēju vienības velobrauciens.
Sezonas laikā pavisam piedalījušies 2121 dalībnieks rezultāti runā paši par sevi. Viesturs pēdējo posmu kārtīgi noplosījies.
Kārlīt, ja nemaldos KTM ir motocikls.... tas varētu izskaidrot tavu lielisko rezultātu vienības braucienā.
Domāju, ja Zuzāns būtu braucis 30 draugu komandā, noteikti rezultāts būtu labāks. Un Lindu ar būtu noķēris. Cerams, nākamgad, Zuzāns mūs ar savu klātbūtni priecēs biežāk (BMW ēd vairāk degvielu).
Nez, Lapinenam buciņš dibenu neizsita no vietas, jo 6 posmu nobraucis lieliski.
Purmalis J. ..... domāju, ja viņš ziemas sezonu patrenēsies nopietni, tad mēs vēl brīnumus varam sagaidīt.
Par sevi varu piebilst, ka šosezon man vienkārši negāja piedalījos trīs dažādās sacensībās un nevienā nefinišēju.

     
5.posms 6.posms SEB kopv. 18.Latvijas
Udzha 310 338 339 74
Viesturs B. 189 93 144  
Purmalis J. 142 137 307  
Linda Z. 766 771
Zariņa L. 938 816 928 498
Liene B. 925 800 835
Lapinens 341 221 247
Zuzāns       574


04.06.2008
Sveiks lai dzīvo!
Ir noticis neticamais - Kristaps Knops 30draugi.lv, veloveikals.lv ieguva godalgoto 2.vietu Rigas velomaratonā! Saņēma personīgi kausu no Zooma bijušā radinieka, bet pārējie vienkārši slikti nobrauca - netika pat 100niekā. (Linda neskaitās pie pārējiem)
Mazliet ar novēlošanos, bet pirms Rīgas Grand Prix sacensībām bija ne mazāk svarīga sacensība Krimuldas SEB 2.posms.
Rezultāti sekojoši:
85 Kristaps Knops
177 Viesturs Bērziņš
251 Andris Lapiņš
419 Kārlis Udrass
580 Liene Bērziņa
1024 Linda Zariņa
1097 Linda Zagorska
Īpašu uzmanību pievēršat Lienes Bērziņas rezultātam! Neticami labi nostartēja sieviešu konkurencē, vēl pāris vietas un būtu jākāpj uz pjedestāla.

06.05.2008
Nu tā, 2008 sezonu var uzskatīt par atklātu. Rezultāti nav slikti, ja skatās kopumā, jo šajā posmā piedalījās rekorda liels dalībnieku skaits- 1405 tautas klasē.
Sacensībām esam gatavojušies labi. Rezultāti ir redzami. Andris mūs ir patīkami pārsteidzis ar lielisku ātrumu un rezultātu. Viesturs diemžēl trāpījās nepareizā vietā un nepareizā laikā, kā rezultātā kritiens. Lindiņa varēja nobraukt labāk, taču tūristi patraucēja. Dāmas tiešām godam nobraukušas.
Baumas nav piepildījušās un Kārlis šogad brauks kā parasti tautas klasē. Ir parādījušās jaunas baumas, ja 30draugi-veloveikals.lv komanda kopvērtējumā ielīdīs 10 vietā, tad iespējams ,ka mūsu komandai būs jauns starptautiska mēroga sponsors. Pēc pirmā posma rezultātiem izskatās, ka šis mērķis nav nemaz tik nereāls. Mazliet vairāk veiksmes un pareiza stratēģiskā plānojuma, un regulāri pilnas komandas apmeklējums visas sezonas garumā un mērķis būs sasniegts.

Kas ir šis cilvēks? Un kāpēc Aldara komandā nebrauc Ansis?
467 1391 Raimonds Peļņa 1980 Aldaris KHS
10.01.2008
Sākam pamazām gatavoties savest kārtība savus uzticamos velosipēdus. Cerēsim, ka šogad Zoomu redzēsim biežāk trasē nevis Rīgas domē... Gaidīsim Kociņa un Pelmeņa atgriešanos - kurš ar kociņu, kurš ar velosipēdu, to mēs vēl redzēsim. Ir dzirdētas baumas ka Udzha grib startēt sporta klasē....?


2007
Bija tāds neliels kreņķis, ka pagājušo gad draugi man izgrieza pogas un Ansis ar vairs nepiedalās. Nolēmu pavasarī mazliet padarboties ar sevi, rezultāti bija jūtami. 30 draugi jau gatavošanos uzsāka ziemā - iegādājās jaunas smukas velo formas. Apvienojās ar spēcīgu komandu veloveikals.lv un izveidoja komandu 30draugi-veloveikals.lv. Udzha un Zoom pat iegādājās jaunus velosipēdus.
Es nevarēju atpalikt un arī šogad jau laicīgi pieteicu savu komandu TMB, iegādājos jaunas formas un papildināju savu komandu ar spēcīgākiem sportistiem. Gāja ļoti interesanti ķēdes plīsa, rati bloķējās uz mutes parāvām, bet nu līdz finišam tikām.
Jāpiebilst ka Udzha tā gribēja braukt ka pieteicās pats pirmais un visos sarkstos figurēja pirmais. Diemžēl Kociņš palaida garām savu lielo iespēju iepērt Pelmeni ar kociņu!

Rezultāti:
Tautas klasē | Distances kopvērtējumā
270 708 Viesturs 30draugi-veloveikals.lv
292 563 Ģirts 30draugi-veloveikals.lv
310 834 Kaspars TMB-Elements
334 761 Kārlis 30draugi-veloveikals.lv
351 779 Andris 30draugi-veloveikals.lv
629 783 Kaspars L.30draugi-veloveikals.lv
760 618 Artis 30draugi-veloveikals.lv
1127 786 Lauris 30draugi-veloveikals.lv
1326 1332 Diāna 30draugi-veloveikals.lv
1406 1357 Kristaps 30draugi-veloveikals.lv
1702 2366 Raimonds 30draugi-veloveikals.lv
pavisam piedalijās 1927 dalībnieki
30draugi-veloveikals.lv komanda kopvērtējumā starp 64 izcīnija 34 Dariet veči ko gribat bet lai nākam gad būtu 30. TMB 52

2006
Pirmajā gadā zēni mani tā sakārdināja ar velo sportu, ka nopirku sev riteni (it sevišķi Kociņš) Domāju ja Kociņš var nobraukt tad jau es ar varēšu. Vienīgi jāpiebilst, ka Kociņam tās bija pirmās un pēdējās sacensības.
Te nu maza atkāpe, iespējams, ka Pelmenis pie visa vainīgs Kociņš nevarēja uzmīties Siguldas serpentīnā un Pelmenim radās laba ideja - vajag Kociņu iepērt ar kociņu.
Viss kārtībā Ansi mēs tevi saprotam tu pārgāji no sportistiem pie tūristiem.
Kā parasti 30 draugiem jau bija noorganizēta komanda, par kuru es neko nezināju un nolikums neļāva man vairs pieteikties komandā.
Tā es apstākļu spiests pierunāju savu šefu lai sponsorē manis izveidoto jauno komandu TMB-Elements un lai nebūtu garlaicīgi pierunāju dažus darba kolēģus lai piedalās.
Sezona aizritēja diez gan interesanti ja ņemot sevi uz kopējā fona starp 30 draugiem biju pēdējais, bet savā komandā pirmais, tas tā mazliet priecēja. Kaut kā atmiņā iespiedies Kandavas posms, bet tas jau ir cits stāsts...
Kad Sančo gribēja pariet pie tūristiem tad Udzha pierunāja Sančo, pa šokolādi, lai piedalās, nu vismaz lai komandai punkti. Udzha tikai aizmirsa izstāstīt, ka tas būs garākais šīs sezonas posms...

Rezultāti:
Tautas klasē | Distances kopvērtējumā
342 1103 Kārlis 30draugi.lv
367 2206 Andris 30draugi.lv
375 1095 Lauris 30draugi.lv
450 1916 Kaspars TMB Elements
622 1471 Gatis 30draugi.lv
962 2203 Sanita 30draugi.lv
1623 1542 Ansis 30draugi.lv
Te nu jāpiebilsts ka pavisam piedalijās 1749 dalībnieki
30 draugu komanda kopvērtējumā starp 44 izcīnija 31 vietu mazliet pietrūka līdz 30 :P